Zarabianie przez internet

W dzisiejszych czasach każdy z nas chce dobrze fizycznie wyglądać, chce się modnie i atrakcyjnie ubierać, mieć auto, które przykuwa uwagę innych ludzi. Czyli żyć dostatnio, tak żeby nie brakowało nam na nic pieniędzy. Żyć tak żeby nie zerkać na stan konta bankowego przed każdymi większymi zakupami. Marzeniem wielu ludzie również jest posiadanie własnego domu bądź mieszkania. Wielcy uczeni mówią: „pieniądze szczęścia nie dają „. Moim skromnym zdaniem bardzo pomagają je osiągnąć. Albo inaczej są niemalże niezbędna biorąc pod uwagę dzisiejszy świat. Jedzenie, ubrania, elektronika praktycznie każda najmniejsza rzecz jest niestety za pieniądze, bez nich nie ma życia. A jeśli już to będzie nam samemu bardzo ciężko przeżyć, albowiem trzeba by było posiadać całą trzodę chlewną, na jedzenie i ubrania, własny las, konie, bardzo dużo rzeczy. Na pewno byli byśmy zdrowsi ale nakład pracy byłby ogromny. Technologia przychodzi nam z pomocą w dziedzinie pieniędzy. Daje nam możliwość zarabianie nie wychodząc z domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Ale jak to zrobić? Na czym można zarobić w internecie?

Jest kilka sposobów zarabiania przy użyciu komputera lub laptopa poprzez podłączenie się do sieci. Możemy zarabiać na pisaniu artykułów , nagrywaniu filmów, pisaniu bloga, prowadzeniu sklepu internetowego, czytaniu itd. Mógłbym wymieniać w nieskończoność różne możliwości, sposób w jaki to zrobimy jest ograniczony tylko i wyłącznie o naszą wyobraźnię. Najłatwiejszym sposobem jest zarabianie na reklamie.

Ale jak to zrobić? Jak zarabiać na reklamach?

Już tłumaczę, otóż każda platforma na której możemy publikować treści stworzone przez nas ma możliwości wstawienia banerów reklamowych. Więc wstawiamy baner i już zarabiamy? Właśnie to nie jest takie proste. Weźmy sobie pod lupę prostego bloga. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to wy pozycjonować go aby był jak najwyżej w wyszukiwarce Google, oczywiście na daną frazę. Frazą może nawet być tytuł bloga. Technik pozycjonowania jest bardzo dużo, łączy je natomiast efekt, czyli im lepiej wy pozycjonowany blog tym więcej osób na niego wchodzi i czyta stworzone przez nas treści. Aby zawsze to było musimy przede wszystkim postawić na jakość dodawanych artykułów a nie na ich ilość. Lepiej dodać jeden porządny tekst niż 6 słaby i nie pisanych pod wyszukiwarkę Google. Czyli jakość, a nie ilość. Jak już mamy odpowiednio duży ruch na naszej stronie internetowej, wtedy możemy zacząć na niej zarabiać, ale w jaki sposób? Właśnie przy pomocy reklam. Na środku strony mamy artykuł, natomiast po prawo i lewo jest zazwyczaj wolny obszar. Musimy go zagospodarować umieszczając tam albo z lewej albo z prawej strony względem tekstu baner reklamy. I to konie? Jeszcze nie, musimy odpowiednio dobrać wielkość banera. Nie może on być za duży ponieważ będzie odpychał bardziej niż przyciągał, da nam wtedy więcej złego niż dobrego. Baner nie może przysłaniać tekstu, to też bardzo ważne. No to mamy zamknięty temat jak to stworzyć pole pod reklamę.

Jak to się dzieje że zarabiamy na reklamach na blogu?

Bardzo prosto, czytelnik sprawdzał np. oferty butów w jakimkolwiek sklepie internetowym oraz szukał w Google, sklepów z butami, niestety nie znalazł odpowiedniego modelu dla siebie. Algorytm Google zapamiętuje to dla danego konta, następnie użytkownik wchodzi na naszego bloga, czyta artykuł i jest bardzo zadowolony ze zdobytej wiedzy po jego przeczytaniu. Poziom jego emocji jest podniesiony, kończy czytać a w banerze specjalnie dobrana do jego poprzednich wyszukiwań, pojawia się reklama sklepu internetowego z butami. Gdy kliknie tą reklamę my wtedy zarabiamy określoną przez reklamodawcę kwotę pieniędzy, nie są to duże kwoty. Tutaj gra toczy się o jak największą ilość kliknięć danej reklamy. Jeśli wspomniany przez mnie użytkownik kupi buty na tej stronie, wtedy zarabiamy jeszcze więcej. I czasami się to zdarza.

Jak zarabiać na reklamach na YouTube?

YouTube jest to druga proponowana przez mnie możliwość zarabiania na reklamach przez internet. Pierwszą rzeczą jaką zrobimy to wybór tematu o czym będziemy tworzyć materiały wideo. Tutaj podobnie jak w przypadku bloga, musimy znaleźć odpowiedni temat, który będzie na czasie. Filmy które będziemy tworzyli, jeśli chcemy zarobić jak najwięcej, powinny mieć długość co najmniej 10 minut. A im dłuższe tym lepsze. Podczas długiego filmu możemy wstawić dłuższe reklamy niż w przypadku filmu który trwa około 4-7 minut. Gdzie tam jeszcze wcisnąć jakiekolwiek reklamy. YouTube jest lepsze od bloga pod względem reklam dlatego że twórce nie musi się martwić czy dobrze wstawił baner. Platforma robi wszystko za niego, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję przy każdym filmie. Możemy wybrać też w którym momencie odtwarzania filmu ma wyświetlić się reklama.

Podsumowując, jeśli dotarłeś do tego miejsca to na pewno wiesz jak zarabiać na reklamach w internecie. Przytoczyłem dwa potężne narzędzia do tego służące. Pamiętajmy jednak że zarabianie na bloku jak i prowadzenie kanału na platformie YouTube wymaga od nas ukończonych przynajmniej 18 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here