firma przeprowadzkowa
Fot. Pexels.com

Duże życiowe zmiany takie jak zmiana miejsca zamieszkania najczęściej powoduje u nas nie tylko ekscytację, ale również stres. Jednym z jego źródeł jest sam proces przeprowadzki. Właściwa firma przeprowadzkowa może zaoszczędzić nam wiele nerwów. Jak się więc za to zabrać?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-firmy-przeprowadzkowej/

Firma przeprowadzkowa – czym się kierować wybierając ją?

Po pierwsze, warto ustalić zakres usług jaki będziemy wymagać od firmy świadczącej nam usługi. Czynniki jakie warto brać tutaj pod uwagę to skala przeprowadzki (krajowa, międzynarodowa itp.), usługa utylizacji niepotrzebnych rzeczy (na przykład mebli których już nie potrzebujemy) czy posiadanie przez nią magazynu do ewentualnego przechowania części rzeczy gdyby zaszła taka potrzeba. Firmy przeprowadzkowe niejednokrotnie zapewniają również kartony w ramach usługi. Zawsze warto zapytać w razie gdybyśmy potrzebowali dodatkowych opakowań na nasze rzeczy.

Drugą rzeczą ważną przy wyborze firmy przeprowadzkowej jest zasięgnięcie rekomendacji z naszego otoczenia. Wybór sprawdzonej firmy nie tylko zmniejszy ryzyko przykrych niespodzianek, ale ułatwi nam również spokojny sen. Jeżeli w tym miejscu rodzina i przyjaciele nie będą mieć firmy do polecenia, zawsze można zdać się na internet. Warto jednak uważać na social media, ponieważ firmy bardzo często opłacają osoby które je polecają. Właśnie dlatego, uzyskane od ludzi negatywne opinie są wiarygodniejsze od pozytywnych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nawet najlepsza firma przeprowadzkowa nie jest w stanie uniknąć różnego rodzaju nieprzewidzianych wypadków szeroko pojętych jako „siła wyższa”. Na szczęście, każda firma świadcząca usługi w ramach transportu przy przeprowadzkach musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Tego rodzaju polisa zabezpiecza naszą własność w przypadku kradzieży lub uszkodzenia.

Przy doborze firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe powinniśmy kierować się takimi czynnikami jak: zakres usług, opinie i polecenia oraz zweryfikowane ubezpieczenie na wypadek szkód.

Zobacz też: http://www.inwestycjawkadry.pl/przeprowadzka-jak-sie-dobrze-zorganizowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here