Praca w Anglii - samodzielnie czy w parze?

Już od dłuższego czasu idziesz przez życie razem ze swoją drugą połówką. Można powiedzieć, że wiedzie wam się całkiem nieźle, bo jesteście ze sobą szczęśliwi i wzajemnie się wspieracie, mając do siebie pełne zaufanie i uznając się za najlepszych przyjaciół. Czasem jednak sama miłość i przyjaźń nie wystarczają. Jeżeli bowiem na pewnym etapie życia zacznie brakować wam pieniędzy, kłótnie pojawią się same, a awantury staną się waszym chlebem powszednim. Być może już do tego doszło. Mimo iż sam starasz się pracować tyle, ile tylko możesz, a twoja partnerka postępuje podobnie, ciągle wam na coś brakuje i będąc na standardowych codziennych zakupach, musicie zastanawiać się nawet nad tym, które masło czy szynka będą najtańsze. Liczycie każdy wydany grosz i rozliczanie się z każdego nieprzewidzianego wydatku, frustrując się tym ciągłym oszczędzaniem i ciągłą niemożnością odłożenia chociażby najmniejszej kwoty na czarną godzinę. Praca anglia dla par teoretycznie mogłaby odmienić wasz los. Nie musicie przecież podejmować się jej na stałe – możecie wyjechać do niej na okres paru miesięcy czy maksymalnie dwóch lat, aby po tym czasie wrócić do swojego ukochanego rodzinnego kraju i już tutaj zająć się dalszą organizacją życia. Dzięki zarobionym w Anglii pieniądzom na pewno lepiej je sobie ułożycie. Być może kupicie mieszkanie, a być może zdecydujecie się na powiększenie waszej rodziny – cel jest nieważny, liczy się to, że dzięki dodatkowym finansom będziecie w stanie go spokojnie zrealizować.

Czy jednak rzeczywiście to wszystko wygląda tak kolorowo? Czy taka praca dla par w Anglii naprawdę jest waszą ostatnią deską ratunku, bez której nigdy nie zdołacie wieść życia na wysokim poziomie i funkcjonować tak, jak zawsze tego chcieliście? Oczywiście w teorii moglibyście skorzystać z innych metod umożliwiających dotarcie do tych dużych pieniędzy. Ty sam mógłbyś po prostu brać coraz więcej nadgodzin i starać się o udział w tych największych projektach, poświęcając na nie całe swoje życie osobiste. Na pewno zaczęłoby ci go szybko brakować. O ile twoja dziewczyna nie postąpiłaby podobnie, zaczęlibyście się ze sobą mijać, spędzając ze sobą coraz mniej czasu. Coś za coś – pracując więcej, musisz zabrać te wolne godziny z innych części dnia. Nie możesz już normalnie odpocząć po robocie, bo czeka na ciebie projekt od kolejnego klienta, a zamiast spotykać się weekend ze znajomymi, ty zasiadasz przed laptopem i siedzisz przy nim do późnych godzin wieczornych. Nie da się tak żyć do końca swoich dni. Praca jest ważna, ale nie powinna być priorytetem w twoim życiu. Działając coraz więcej i coraz ciężej, tak naprawdę stajesz się mniej wydajny, przez co twoje ostateczne dochody nie muszą być wcale wyższe niż wcześniej. Lepiej więc zdecyduj się już na ten wyjazd za granicę, zamiast aż tak się poświęcać i jeszcze zmuszać do tego swoją partnerkę.

Praca anglia dla par może być zresztą dla was przyjemnym i ciekawym doświadczeniem. Bardzo często korzystają z niej nawet te pary, które jeszcze ze sobą nie mieszkają. Dopiero co ukończyły szkoły ogólnokształcące i teoretycznie są już na tyle dorosłe, że mogą o sobie decydować, ale jednak ich rodzice są przeciwnego zdania i wolą mieć swoje pociechy cały czas pod pełną kontrolą. Inaczej podchodzą jednak do kwestii zamieszkania razem w momencie, gdy związane ze sobą osoby postanawiają wyjechać za granicę i tam właśnie pracować. Jeżeli więc ty również, podobnie jak i twoja partnerka, jak na razie nie masz pomysłu na swoje życie, a dopiero co zdałeś maturę i w teorii powinieneś udać się na studia, rozważ taką kilkumiesięczną emigrację, dzięki niej mogąc poznać trochę życia. Dzięki niej zmienisz swoje otoczenie. Znajdziesz się w zupełnie nowym środowisku i spróbujesz się w nim odnaleźć, co będzie dla ciebie cenną lekcją życia. Poznasz mnóstwo ciekawych osób i być może nawiążesz nawet kilka przyjaźni – a jeśli okaże się, że przyjdzie wam mieszkać z ludźmi pochodzącymi z innych krajów, zostaniesz wręcz zmuszony do przeprowadzania rozmów w języku angielskim, mogąc się w nim trochę podszkolić. Taki wyjazd przyniesie wam naprawdę wiele dobrego. Dzięki niemu zobaczycie również, jak by to było, gdybyście normalnie ze sobą zamieszkali. Zaczniecie się powoli odkrywać i docierać, aby później uniknąć ewentualnych konfliktów. Będzie to doskonały start w prawdziwe dorosłe i poważne życie.

Całe szczęście nie tylko w Anglii Polacy mogą zarabiać spore pieniądze. Jeżeli więc razem ze swoją partnerką jesteście osobami dość młodymi i nie macie przekonania, czy poradzicie sobie w fizycznej pracy, a tym bardziej w tej wykonywanej poza granicami swojego kraju, na sam początek spróbujcie udać się gdzieś bliżej. Praca anglia dla par zawsze będzie na was czekać. Zanim jednak pojedziecie aż tak daleko, wyjedźcie chociażby do Holandii. Jest to jeden z najczęściej obieranych kierunków przez ludzi młodych. Zarobki Holendrów są naprawdę atrakcyjne, a przewaga tego kraju nad Anglią wynika z tego, że leży on niedaleko od Polski. Dzięki temu, gdyby coś nie wypaliło, zawsze będziecie mogli błyskawicznie wrócić do swojego kraju. A na taką opcję trzeba być gotowym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłużba wojskowa
Następny artykułStudia w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here