Praca dodatkowa

Każdy z nas chciałby jak najwięcej zarabiać. Nieważne, czy mamy już stałą pracę, czy też jesteśmy bezrobotni, czy zostajemy w domu opiekując się dziećmi. W każdej sytuacji mile widziana będzie dodatkowa gotówka. Dlatego rozglądanie się za pracą dodatkową jest tak bardzo popularne.
Oferty pracy dodatkowej można znaleźć w wielu miejscach, taka praca może przybierać różne formy.
Bardzo popularne jest roznoszenie ulotek. Wiele firm szuka osób, które za niewielką opłatą będą roznosić ich ulotki reklamowe. Jest to tania forma reklamy, chociaż jej skuteczność jest dyskusyjna – zwykle ludzie zaraz po wzięciu ulotki, wyrzuca ją do najbliższego kosza, czasami nawet na nią nie patrząc. Roznoszenie ulotek nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Często wiąże się z wielogodzinnym staniem na dworze, zwykle w zatłoczonych miejscach i wciskaniem ulotek przechodniom. Nie jest jeszcze najgorzej, jak jest ładna pogoda. Ale podczas zimna bądź deszczu wymaga wiele samozaparcia. Podsumowując taka oferta pracy dodatkowej jest dla osób, które bardzo potrzebują dodatkowego zarobku, nie mając przy tym żadnych kwalifikacji.
Wykonywanie dodatkowych zajęć na świeżym powietrzu nie musi ograniczać się do roznoszenia ulotek. Można za drobną opłatą:
– wyprowadzać na spacery psy sąsiadów (jeśli się lubi zwierzęta)
– robić drobne zakupy sąsiadom – szczególnie starsze osoby chętnie zapłacą kilka złotych za przyniesienie sprawunków do domu,
– opiekować się dziećmi – zawsze znajdą się chętni na tanią opiekę do dzieci, nawet niezbyt wykwalifikowaną,
Dobrym pomysłem jest też zaprowadzanie i odbieranie dzieci z przedszkola czy szkoły, bo na to zawsze rodzicom brakuje czasu.
Oczywiście we wszystkich powyższych przypadkach warto zadbać o reklamę naszych usług. Przecież potencjalni „pracodawcy” muszą wiedzieć, że mogą z nich skorzystać.
Zdecydowanie więcej osób jest jednak zainteresowanych, co wyświetli wyszukiwarka Google po wpisaniu hasła: „oferty pracy dodatkowej”. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia nie wymagające nawet wychodzenia z domu. Tutaj z pomocą przychodzi nam internet. W dzisiejszych czasach zarabianie przed ekranem komputera jest jak najbardziej możliwe. Eliminujemy w tym przypadku czas dojazdu do pracy, koszty paliwa czy biletów autobusowych.
Jest cały szereg ofert pracy dodatkowej, które można wykonywać przed komputerem. Najłatwiejszym, bardzo popularnym i dostępnym dla każdego, są ankiety. Portali ankietowych jest bardzo dużo i chętnie płacą za podzielenie się swoimi poglądami na różne tematy. Nie ma tu jednak mowy o dużych zarobkach. W większości stawki za wypełnienie jednej ankiety nie przekraczają pięciu złotych. Oczywiście, im dłuższa i bardziej czasochłonna ankieta, tym stawka wyższa, Za krótkie ankiety można dostać zaledwie kilka – kilkanaście groszy. Są osoby, które poświęcają temu dużo czasu, należą do kilkunastu paneli i solidnie, codziennie wypełniają ankiety. Nie sądzę, żeby suma miesięcznych zarobków takiej osoby przekroczyła kilkaset złotych. Jest to typowy rodzaj oferty pracy dodatkowej.
Innym rodzajem na dorobienie do rodzinnego budżetu są kryptowaluty. Jest wiele rodzajów kryptowalut i ciągle powstają nowe. Ich kursy uzależnione są od wielu czynników, podobnie jak zwykłe kursy walut. Istnieje giełda kryptowalut, gdzie cyfrowe waluty można kupować i sprzedawać. Jeśli jest się obeznanym z zasadami giełdy, wtedy jest możliwe zarabianie na takich transakcjach. Jednak konieczne jest tu posiadanie odpowiedniej wiedzy.
Dla osób nie znających się na giełdzie jest wiele darmowych kraników (faucetów) gdzie można z powodzeniem zbierać ułamkowe części krypto. Kraniki nie wymagają posiadania żadnej wiedzy, wystarczy kliknąć w przycisk co pół godziny, co godzinę, w niektórych kranikach nawet co pięć minut. Poz uzbieraniu określonej sumy – każdy kranik ma własne minimum od którego wypłaca, można przelać swoją kryptowalutę na własny portfel a stamtąd na konto bankowe, lub wyciągnąć w bankomacie.
Dla bardziej ambitnych osób, internet ma do zaproponowania liczne firmy działające w systemie mlm, czyli multi level marketingu. Jak sama nazwa wskazuje jest to marketing wielopoziomowy. W Polsce ten sposób zarabiania nie jest popularny. Wiele osób, które mają z nim styczność kojarzą go błędnie z piramidą finansową.
Na zachodzie Europy, czy w USA jest to popularny sposób pracy. Jeśli chce się pracować w mlm, bardzo ważnym zagadnieniem jest wybór właściwej firmy. Produkt lub usługa oferowana przez firmę musi nas przekonywać. Powinniśmy sami ten produkt lubić i używać go, inaczej nie będziemy wiarygodni i nie będziemy w stanie na tym zarobić.
Pracując w mlm możemy tylko korzystać z produktów z dużym rabatem na własne potrzeby, możemy produkty odsprzedawać po cenach katalogowych i w ten sposób zarabiać na marży. Ostatnim i najbardziej dochodowym sposobem pracy w mlm jest budowanie własnej struktury partnerów, szkolenia ich by umieli także zapraszać do biznesu nowe osoby. Mając rozbudowaną strukturę zarabia się na obrocie produktowym wszystkich jej członków.
Powodzenia w szukaniu pracy dodatkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here