Nauka angielskiego to nie wyzwanie

0
909

Istnieje wiele artykułów z poradami dotyczącymi nauki języka angielskiego. Większość z nich to oklepane frazy, namawianie do ciągle tego samego. Niemniej jest kilka ważnych aspektów, które często są pomijane.

Zostań obserwatorem językowym.

Świadomie patrz na język w życiu codziennym i zwracać uwagę, na przykład na podobieństwa i podobieństwa lub na rzeczy dziwne. „Och, to brzmi tak podobnie do…” pewnie często będziesz myśleć. Jeśli wolisz bardziej konkretne wyzwanie, możesz na przykład zwrócić uwagę na to, ile angielskich terminów używamy w języku angielskim i czy używamy ich (jak na przykład w słowie „mobile phone”), być może nawet zupełnie nietypowo lub nieprawidłowo. Albo rzuć sobie wyzwanie, by zastanowić się, co powiedzieliby Francuzi na każde zdanie, które usłyszysz w języku angielskim. Bez względu na to, co dokładnie robisz, obserwacja języka tworzy zupełnie inną świadomość języka – i zawsze przywodzi na myśl słownictwo, którego w przeciwnym razie zapomniałbyś użyć.

Bądź dumny z efektów nauki

Chwal się! Bądź szczęśliwy ze swoich sukcesów i dumny ze swojej rosnącej znajomości słownictwa. Jeśli nie jesteś dumny ze swoich efektów – może robisz coś źle? To tak jak ze sportem. Najpierw robisz 2 pompki, po miesiącu 10. Po pół roku 100. Czy chętnie opowiesz kolegom, że robisz 2 pompki czy że spokojnie zrobisz 100? No właśnie. Jeśli znasz angielski – chętniej go używasz.

Stwórz jeszcze więcej radości z nauki i sukcesów z „małymi dodatkami”.

Oprócz materiałów szkolnych i własnych materiałów do nauki, możesz dostarczyć wiele innych bodźców. Dla prawie każdego języka obcego, na przykład, istnieją kalendarze, które dają Ci odrobinę bodźca do nauki każdego dnia. Alternatywnie, możesz regularnie dostarczać małe „wyzwania” i korzystać z internetowych testów językowych, na przykład, aby sprawdzić swoje postępy.

Najlepszą zachętą i być może najlepszym doświadczeniem dla osób uczących się języków obcych jest i pozostanie wyjazd na studia językowe. Jest to bardzo szczególne doświadczenie, w którym można doświadczyć znaczenia swoich wysiłków w bardzo konkretny sposób. Wchodzisz w kontakt „na żywo i w kolorze” z językiem, krajem i mieszkańcami, uczysz się wielu typowych idiomów i ćwiczysz rozumienie i mówienie bardziej sensownie niż gdziekolwiek indziej. Piękne wspomnienia pozostaną z Tobą, jak również efekty uczenia się – na pewno warto.

Oczywiście nie każdego stać na wyjazd do Londynu, zresztą teraz jest jeszcze pandemia, więc nawet nie można wyjeżdzać. Ale nie oznacza to, że nagle w pracy ludzie przestają używać języka angielskiego. Przeciwnie – wszystko jest online i używa się go bardziej. Więc motywacja powinna rosnąć.

Miłej nauki życzy redakcja https://www.e-angielski.com/popularne-slowa – E-angielski.com od 10 lat naucza języka angielskiego za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here