Jaka piaskownica sprawdzi się w przydomowym ogródku

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu jest bardzo ważnym elementem w ich rozwoju i zachowaniu ogólnego zdrowia. Zabawa piaskiem od wieków króluje jako bardzo świetne zajęcie dla dzieci od 1 do 15 lat życia. Nawet osoby dorosłe mogą czerpać z takiego rodzaju wypoczynku wiele satysfakcji. Kolorowa piaskownica ustawiona niedaleko domu będzie częstym miejscem pobytu dzieci i ich opiekunów.

Jak duża powinna być piaskownica na podwórku?

Gdy mamy duży plac przed domem można ustawić dla dzieci sporych rozmiarów piaskownicę. Będą mogły swobodnie się w niej bawić. Jeżeli jednak metraż podwórza jest niewielki, ograniczymy się do małego poletka dla piaskownicy. Bez względu na to, czy zamierzamy dzieciom ustawić dużą lub małą piaskownicę, powinniśmy postarać się o solidny sprzęt, który posłuży przez wiele lat.

Wielobarwna piaskownica dla dzieci będzie dodatkowo zachęcać je do przebywania w niej. Zabawa w piaskownicy stanie się jeszcze bardziej przyjemna. Można zdecydować się na piaskownice tematyczne, które oprócz zwykłej obudowy i ławeczki mają dodane ciekawe elementy. Edukacyjne piaskownice sprzyjają rozwojowi wyobraźni u dzieci. Pobudzają również malców do zgłębienia wiedzy, by wiedzieć, jak się bawić np. w piaskownicy kosmicznej.

Piaskownica drewniana o różnych kształtach

Znane nam są piaskownice kwadratowe i prostokątne. Na rynku jednak pojawiły się piaskownice o innych kształtach. Dzięki temu można zaaranżować przydomowy ogródek w taki sposób, by piaskownica pasowała do całości placu. Możemy zakupić piaskownice dla dzieci:

  • czterokątne (kwadratowe i prostokątne)
  • sześciokątne
  • w kształcie koła
  • edukacyjne
  • zamykane

W każdej z nich zabawa będzie bardzo ciekawa. Wygodne siedziska z reguły służą dzieciom jako stoliki np. do babek z piasku. Pomimo tego są one tak wykonane, by można było na nich wygodnie usiąść.

Odwiedź sklep z piaskownicami https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice  i wybierz taką, która spełni Twoje oczekiwania.

Jak stworzyć cień w piaskownicy?

Gdy panuje upalne lato, warto postarać się o cień przy bawiącym się dziecku. Bardzo dobrym sposobem jest postawienie w piaskownicy lub obok niej baldachimu. Łatwe w przenoszeniu zadaszenie można tak ustawiać, by bawiące się dziecko w piaskownicy miało trochę cienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here