Zadbaj o kręgosłup

Kręgosłup uznaje się za rusztowanie naszego organizmu. Dzięki niemu zachowujemy wyprostowaną postawę, ale też poruszamy się: chodzimy, biegamy czy tańczymy. Czy jesteś pewien, że wystarczająco o niego dbasz? Żeby utrzymać kręgosłup w dobrej formie, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na to, na czym siedzimy. Dobrze dobrany fotel biurowy jest niezwykle ważny, bowiem na siedzeniu przy biurku spędzamy co najmniej kilka godzin dziennie. A przecież fotele biurowe są naprawdę przeróżne – od bardzo prostych, nieskomplikowanych krzeseł, po niezwykle wyszukane, eleganckie konstrukcje (mające oczywiście swoją cenę!). Dobry fotel biurowy nie musi być jednak niewyobrażalnie drogi – musimy jednak zwrócić uwagę na cechy dobrego fotela biurowego, a nie tylko na jego wygląd. Choć styl i kolor rzucają się w oczy jako pierwsze, zwróć uwagę również na takie elementy, jak siedzisko i oparcie.

Czy wysokość krzesła i podłokietników można samodzielnie regulować?

Czy fotele biurowe, która nam się podobają, zapewniają odpowiednie podparcie kręgosłupa czy głowy? Jeśli nie jesteśmy pewni, poprośmy o pomoc specjalistę, który pomoże nam dobrać model odpowiedni dla nas. Jest to inwestycja, która na pewno nam się odpłaci. Odpowiednio dobrane miejsce do siedzenia to jednak nie wszystko Niezwykle istotne jest też zapewnienie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. Aktywność fizyczna jest bowiem niezwykle istotnym elementem dla zachowania naszego ciała, w tym kręgosłupa, w dobrej formie na długie lata. A do wyboru mamy przecież naprawdę wiele opcji – nie tylko siłownię czy bieganie!

Jeśli preferujemy aktywność na świeżym powietrzu, możemy zdecydować się na spacery, rower, wrotki czy też wypady w góry. Jeśli lubimy przebywać w wodzie, mamy oczywiście pływanie, choć nie tylko – obecnie wiele klubów oferuje również aerobic czy gimnastykę w wodzie. Dla miłośników sportów zespołowych – wspólne treningi w piłkę nożną, hokeja, siatkówkę czy koszykówkę. Warto poszukać czegoś dla siebie. Oprócz krzesła, które ma cechy dobrego fotela biurowego, odpowiednia dawka aktywności fizycznej jest bowiem niezbędna, gdy chcemy dobrze zadbać o kręgosłup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here