Jak szukać pracy za granicą?

Przez tyle długich lat godziłeś się na życie na skraju ubóstwa, że nareszcie postanowiłeś wziąć sprawy w swoje ręce i tak pokierować swoim losem, aby chociaż trochę go poprawić. Wiesz przecież, że nigdy nie doczekasz się wymarzonego awansu, skoro twój szef obiecuje ci go już od paru lat i nic w tym kierunku nie robi. Szukałeś dla siebie także innych miejsc zatrudnienia, ale nie masz co konkurować z młodszymi od siebie kandydatami – pełnymi werwy i sporej energii, które to już dawno utraciłeś. Nic się tutaj zresztą nie trzyma, bo nie masz swojej rodziny, a nawet przyjaciele zaczęli się od ciebie ostatnio odwracać, gdyż przez swój brak chęci do życia zawsze im odmawiasz, gdy tylko próbują cię wyciągnąć do kina lub kawiarni. Uznałeś więc, że biuro pracy za granicą jest twoją ostatnią deską ratunku. Mimo iż do tej pory byłeś przekonałeś, że twoje miejsce jest właśnie tu, w Polsce, teraz poddajesz tą myśl w wątpliwość i coraz bardziej skłaniasz się ku wyjechaniu za granicę. Oczywiście tak ważnej decyzji nie powinieneś podejmować spontanicznie, ale jeśli już ją przemyślałeś i przespałeś się z nią kilkukrotnie, a swojego zdania dalej nie zmieniłeś, być może rzeczywiście powinieneś spróbować swoich sił w innym kraju. Praca za granicą otworzy przed tobą zupełnie nowe drzwi, o ile uda ci się tak ją wybrać, by tej decyzji potem nie żałować.

Oczywiście na Zachodzie zarabia się dużo więcej niż w Polsce – o tym raczej nikt nie musi ci mówić czy specjalnie cię do tego przekonywać. Niezależnie od tego, jakiej pracy podjąłbyś się w Niemczech czy Holandii, na pewno uzyskałbyś w jej ramach dużo więcej niż teraz, gdy jeszcze przebywasz w swoim kraju ojczystym. To właśnie chęć zarabiania większych pieniędzy zachęca Polaków do coraz częstszych emigracji. Już mało kto postanawia do końca swoich dni żyć w swoim kraju ojczystym. Skoro zresztą nic się tutaj nie trzyma, a nawet twoja praca zupełnie ci nie odpowiada, wręcz nie powinieneś dłużej tu zostawać, skoro gdzieś indziej może na ciebie czekać nowe i znacznie lepsze życie. Musisz tylko odważyć się po nie sięgnąć i nie robić tego w sposób nieprzemyślany. Chętnych do takich wyjazdów jest naprawdę wielu, ale tylko nieliczni z nich wychodzą na nich korzystnie. Jeżeli bowiem zgodzisz się na pracę w trudnych i uwłaczających ludzkiej godności warunkach, nawet duże pieniądze nie zrekompensują ponoszonych w nich strat. A jeśli wyjedziesz za granicę z pomocą agencji o kiepskiej renomie, być może tej zarobionej gotówki nigdy nawet nie zobaczysz. Ustal więc, w jaki sposób należy szukać takiej pracy za granicą. Uważaj koniecznie na tych oszustów, którzy zawsze spróbują zarobić na twojej niewiedzy.

Skoro postanowiłeś wyjechać za granicę, najprawdopodobniej póki co masz jeszcze w planach powrót do Polski. Chcesz po jakimś czasie wrócić na swoje „stare śmieci” i rozpocząć wszystko od nowa – z dodatkowymi tysiącami na koncie. Już podczas dwóch lat przebywania za granicą jesteś w stanie odłożyć ok. dwadzieścia tysięcy. O ile tylko nauczysz się zarządzać swoim budżetem i nie pozbędziesz się wszystkich dochodów tak szybko, jak szybko je zdobyłeś. A Polacy, przyzwyczajeni do swoich głodowych niskich pensji, za granicą odkrywają swoje drugie „ja”. Nagle zauważają, że stać ich dosłownie na wszystko, dlatego nie chcą sobie niczego odmawiać. Nareszcie mogą w pełni korzystać z życia i po prostu to robią, zapominając o swoim planowanym powrocie do Polski i chęci odkładania przynajmniej tych niewielkich kwot. Jeśli więc nie chcesz wrócić do swojego kraju z totalnym debetem na koncie, żyj za granicą tak, jak żyjesz w tym momencie. To nic, że stać się teraz na wszystko – rzeczy materialnych i tak prędzej czy później się pozbędziesz. A lepiej przez pewien czas spiąć pasa i trochę oszczędzić, by później móc zainwestować w coś bardziej wartościowego – chociażby własną nieruchomość, czyli dom lub mieszkanie.

Dobre biuro pracy za granicą naprawdę trudno jest znaleźć. Jeżeli tego rodzaju firm nie ma w twojej najbliższej okolicy, najprawdopodobniej skusisz się na skorzystanie z jednej z ofert umieszczonej na stronie z różnymi ogłoszeniami. Tam właśnie znajdziesz wiele informacji na temat pracy za granicą. Będziesz mógł w nich dosłownie przebierać, od razu też określając, dokąd konkretnie zamierzasz się udać i jaką pracą chciałbyś się zająć. Niby łatwo to wszystko można załatwić, ale równie łatwo można dać się w ten sposób oszukać. Nie każde takie ogłoszenie jest bowiem publikowane przez legalnie działającą agencję pracy. Niektóre z nich tworzone są przez ludzi takich jak ty, którzy wyzyskują Polaków i wysyłają ich do prac, za które otrzymuje się śmiesznie niskie pieniądze. A czasem w ogóle się ich nie otrzymuje, bo istnieją pewne kruczki prawne, których sam na pewno nie znasz, a oszuści potrafią je umiejętnie wykorzystywać. Unikaj zatem takich ogłoszeń. Skoro już chcesz wyjechać, zrób to z pomocą legalnie działającej i zarejestrowanej agencji. Najlepiej udaj się do niej samodzielnie, aby wszystkie warunki współpracy omówić „na żywo”. Zapewnisz sobie w ten sposób pełne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here