W jaki sposób współcześni rolnicy zabezpieczają się przed stratami w plonach

Chociaż chwasty są główną przyczyną strat w plonach w skali globalnej, uprawy rolne ponoszą znaczne straty z powodu uszkodzeń spowodowanych przez owady, szkodniki i choroby roślin.

Całkowite największe potencjalne straty spowodowane przez szkodniki występują w przypadku buraków cukrowych, jęczmienia, soi, pszenicy i bawełny oraz w przypadku kukurydzy, ziemniaków i ryżu. Ochrona roślin w ogóle, a w szczególności ochrona upraw przed chorobami roślin, mają do odegrania oczywistą rolę w zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania na wysoką ilość i jakość żywności. Obejmuje to metody fizyczne, biologiczne i chemiczne. Jedynym sposobem ograniczenia strat w uprawach jest zintegrowana ochrona przed szkodnikami. Jest to podejście systemowe, które łączy różne praktyki ochrony roślin z uważnym monitorowaniem szkodników i ich naturalnych wrogów. Podstawowa metoda obejmuje syntetyczne środki chemiczne, które są klasyfikowane przez organy regulacyjne jako związki niskiego ryzyka i mają wysoki poziom selektywności, takie jak syntetyczne regulatory wzrostu owadów i herbicydy. Pomocny jest również wybór odmian uprawnych wyhodowanych z całkowitą lub częściową odpornością na szkodniki, a także praktyki uprawowe, takie jak międzyplony płodozmianu lub pod siew.

Środki ochrony roślin to grupa chemiczna szeroko stosowana przez ludzi, zarówno do ochrony produkcji przed organizmami szkodliwymi i jakości upraw, jak i do zwalczania wektorów i szkodników zdrowia publicznego.

chwasty

Stosowanie takich produktów w rolnictwie doprowadziło do znacznej poprawy plonów z hektara ziemi, zwiększyła się gospodarka, ogromnie wzrosły plony, a także spadła śmiertelność z powodu chorób przenoszonych przez owady w krajach tropikalnych – fungicydy na rzepak. Środki ochrony roślin mają trzy główne zadania, a jest to zwalczanie szkodników rolniczych, w tym chwastów i chorób takich jak werticilioza, kontrolowanie uciążliwych organizmów przenoszących choroby u ludzi i zwierząt gospodarskich, oraz zapobieganie lub kontrolowanie organizmów, które szkodzą innym działaniom i strukturom człowieka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdwokat dla każdego
Następny artykułDetektyw – ile zarabia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here