Praca w hotelu

Będąc bardzo młodymi ludźmi spada na nas odpowiedzialność za to, by zdecydować o swojej przyszłości i wybrać kierunek studiów. Jeszcze wcześniej czeka nas matura i ona również zadecyduje o tym, czy dostaniemy się na kierunek, o którym marzymy, lub który nam się najbardziej podoba. Bardzo ważne będzie więc zdanie matury i zdobycie wielu punktów, które w późniejszym czasie pozwolą, lub też niestety nie pozwolą nam się dostać tam, gdzie chcieliśmy. Studia hotelarskie, to coś o czym marzyłem będąc młodym chłopakiem, który wkraczał w okres dorosłego życia. Zawsze podobało mi się to, że ich praca polega tak naprawdę tylko na tym, by być miłą i wygadaną osobą.

Problemów z tym by się odezwać nigdy nie miewałem i zawsze w młodości byłem duszą towarzystwa, dlatego bardzo dobrze szło mi w kontaktach międzyludzkich i taki kierunek nauczania był w pełni uzasadniony. Nawet bez ukończonych do końca studiów o profilu hotelarskim można znaleźć dobrą pracę w jednej z recepcji hostelowych, czy też innych mniejszych miejscach, w których szuka się pracownika tego typu. Jednakże moje ambicje były dość spore i postanowiłem zakończyć edukację do końca i dostać jakże ważny papier. Na studia dostałem się bez problemu, gdyż postanowiłem przyłożyć się mocno do nauki i udało mi się zrealizować pierwszy etap ze swojego celu.

Studia były w wymiarze czterech lat i musiałem w nie włożyć trochę pieniędzy, ale wiedziałem, że po ukończeniu ich dostanę z pewnością dobrą pracę w jednym z hoteli w mojej okolicy. Wszak rotacja pracowników w takich miejscach jest naprawdę duża i potrzebne są co chwilę nowe siły. Dlatego powoli dążyłem do celu i studia potraktowałem bardzo poważnie. Oczywiście przykładałem się też do przedmiotów i wykładów mniej związanych z hotelarstwem, gdyż chciałem stać się po prostu mądrzejszym i bogatszym w wiedzę człowiekiem, który będzie sobie potrafił dać rady w życiu niezależnie od tego, co go spotka.

Na studiach udało mi się poznać mnóstwo ciekawych osób, które miały bardzo ciekawe pasje i jak to na tym samym kierunku – byli po prostu bratnimi duszami. Od zawsze uważałem bowiem, że warto spotykać ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, gdyż takie znajomości mają największą szansę przetrwać dłużej, niż te, które wynikają z przypadku. Zauważyłem bowiem w moim wcześniejszym etapie życia, że żaden ze znajomych, których poznałem dzięki innym moim znajomym, nie zagościł w moim życiu na dłużej. To pokazuje tak naprawdę jak ciężko poznać kogoś, kto będzie do nas pasował charakterem i pasjami. Sporo ludzi dziwi się w swoim życiu, że nie może przez wiele lat poznać nikogo fajnego i że czuje się samotnie. Problem tkwi właśnie w tym, że poznajemy ludzi w złych miejscach.

Gdybyśmy chociaż kilka razy wybrali się na koncert naszego ulubionego zespołu, na mecz swojej ulubionej drużyny, czy na inne wydarzenie, które nas bardzo interesuje, to otworzylibyśmy przed sobą dużą szansę na to, że trafimy na podobne do nas osoby. Właśnie w taki sposób rodzą się przyjaźnie i ludziom udaje się poznawać osoby bardzo podobne do nich charakterem. Wracają do studiów hotelarskich, to udało mi się je zakończyć z sukcesem i świetnymi ocenami. Byłem jednym z lepszych uczniów prawie na każdym semestrze. Znajomi, których poznałem na wykładach i w akademiku, dziwili się jakim cudem osiągam takie dobre wyniki, skoro tak dużo imprezuję i nie widzą mnie tak często przed pomocami naukowymi.

Odpowiedź zawsze była ta sama, a brzmiała tak, że ja po prostu kocham ten kierunek studiów i wszystko wchodzi mi do głowy w bardzo łatwy sposób. To jest właśnie główna recepta na udane i szczęśliwe życie, żeby wybierać dobrze drogi i robić to, co sprawia nam radość. Dzięki słusznym i trafnym decyzjom unikniemy mnóstwo stresu, który towarzyszy nam na co dzień w życiu, w którym nie umiemy sobie poukładać ważnych spraw. Po studiach udało mi się znaleźć pracę w jednej z najlepszych sieci hoteli w Polsce, która w tamtym roku w którym ja aplikowałem, postawiła w całym kraju aż 3 nowe i piękne wieżowce. W jednym z nich dostałem pracę już po 10 minutach rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, które siedziały w komisji rekrutacyjnej powiedziały mi, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko i że czekali na kogoś takiego jak ja.

Takie słowa bardzo mobilizują i dają dużego kopa do działania. Tak też było w moim przypadku i pracę rozpocząłem już na drugi dzień. Okazało się, że moja aplikacja o pracę wpadła na maila hotelu w idealnym momencie, gdyż jedna z osób dostała propozycję pracy w hotelu za granicą i musiała się zwolnić. Udało mi się więc z marszu wskoczyć na jej miejsce i już kolejnego dnia siedziałem w recepcji i rozmawiałem z gośćmi po angielsku. Miasto w którym zostałem zatrudniony odwiedza bowiem mnóstwo turystów i znajomość w bardzo dobrym stopniu języka angielskiego, to była sprawa konieczna podczas zatrudnienia. Dni i miesiące mijały mi bardzo szybko i w przyjemnym nastroju, a ja utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że praca i kierunek studiów które wybrałem, były strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here