Jak pracować w domu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób jest zainteresowanych zarabianiem pieniędzy bez wychodzenia z domu. Spowodowanie jest to wieloma czynnikami. Praca na etacie jest często nisko płatna, niesatysfakcjonująca. Rosną też koszty dojazdu do miejsca zatrudnienia, trzeba poświęcić czas na dojazd a często są to dwie, trzy lub więcej, godziny dziennie.
Praca w domu jest atrakcyjna już z tego względu, że unika się dojazdów i czas, który byłby na nie poświęcony można przeznaczyć na pracę i zarabianie pieniędzy.
Poszukiwania ofert pracy w domu zwykle zaczyna się od włączenia wyszukiwarki Google i wpisania właściwego hasła. Większość osób chce zarabiać od razu, nie mając właściwie żadnych kwalifikacji a jedynie wymagania. Widać to na portalach społecznościowych. Na Facebooku tworzą się i rozrastają bardzo szybko w ilość członków, specjalne grupy gdzie każdy może zamieścić swoją ofertę, lub skorzystać z którejś w obecnych już postach. W tym celu należy się skontaktować z osobą która taki post zamieściła i mieć nadzieję, że będzie to coś ciekawego. Na grupach tego rodzaju, osoba poszukująca dodatkowego zajęcia może się zetknąć z pojęciem mlm, czyli multi level marketingu. Większość osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z zarabianiem przez internet, zadadzą sobie pytanie: ” O co chodzi z tym mlm co to jest takiego?”
Najprościej można to przetłumaczyć, jako marketing wielopoziomowy (nie mylić z piramidą).
Zwykle firma (krajowa lub zagraniczna, ale działająca na naszym rynku) posiada produkty bądź usługi, których nie reklamuje w środkach masowego przekazu, a zamiast tego dzieli się częścią swojej prowizji ze sprzedaży ze swoimi dystrybutorami/partnerami. Taka osoba zostając partnerem może korzystać z przywilejów rabatowych i nabywać produkty danej firmy ze specjalną zniżką. Partner kupuje na własne potrzeby bądź odsprzedaje produkty z zyskiem, po cenach katalogowych. Kluczowym jest werbowanie innych partnerów od zakupów których otrzymuje się korzyści w postaci kolejnych rabatów, bądź wynagrodzenia. Im więcej osób zwerbuje dany partner, tym więcej procentu od sprzedaży zostanie dopisane do jego konta.
Oczywiście to jest ogromne uproszczenie. Każda firma ma własny plan marketingowy, nierzadko bardzo rozbudowany i szczegółowy, według którego nagradza osoby współpracujące.
Przekrój przez produkty firm oferujących współpracę w mlm jest bardzo szeroki. Spory wybór firm oferujących różnego rodzaju kosmetyki, ale także suplementy diety, produkty finansowe, środki odchudzające, pakiety medyczne i tak dalej. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie.
Jeśli na pytanie „Mlm co to jest?” można udzielić w miarę jasnej i zwięzłej odpowiedzi, to już dużo trudniej jest udzielić jej na pytanie: „Jak odnieść sukces w multi level marketingu?”. Tu rozwija się zupełnie odrębna dziedzina wiedzy – na przesłuchanie wszystkich szkoleń na ten temat i przeczytanie wszystkich książek, zapewne zabrakłoby nam życia. Kluczowa jest tu postawa osoby, która chce zarabiać w tej formie. Na pewno nie ma w tej branży łatwych pieniędzy. Nie ma też ich szybko. Trzeba zainwestować dużo swojego czasu i pracy i być w tym bardzo konsekwentnym, żeby zacząć obserwować rezultaty swoich wysiłków w postaci wypłat.
W Polsce ta forma zarabiania pieniędzy jest mało popularna. W USA wiele osób utrzymuje swoje rodziny pracując w tej sposób i nie jest to niczym dziwnym. U nas jest to ciągle „na cenzurowanym”. O ile nie jest trudno znaleźć klientów, jeśli firma oferuje produkty dobrej jakości, to o wiele trudniej jest znaleźć odpowiednie osoby do swojej struktury. Niezmiennie mlm jest kojarzony z piramidą finansową, więc od razu potencjalny współpracownik wietrzy oszustwo. Minie jeszcze trochę czasu, żeby Polacy zaakceptowali ten sposób zarabiania i chętniej włączali się do pracy w mlm.
Oczywiście poza mlm jest szeroki wybór opcji dorabiania sobie lub zarabiania bez wychodzenia z domu. Na samym dole tego „łańcucha pokarmowego” znajdują się ankiety. Obecnie jest dostępnych wiele portali ankietowych, które oferują wynagrodzenie za podzielenie się swoją opinią na każdy możliwy temat. Stawki są bardzo różne ale nie przekraczają pięciu złotych za ankietę. Oczywiście im wyższa stawka, tym taka ankieta będzie dłuższa i zajmie nam więcej czasu. To jest raczej sposób dorabiania sobie na przysłowiowe waciki.
Chociaż są osoby podejmujące duży wysiłek rejestrowania się w kilkunastu portalach a potem śledzenia gdzie się trafi ankieta. Tak jak wspomniałem wcześniej, to metoda na dorabianie drobnych sum pieniędzy.
Rosnącą popularnością cieszą się kryptowalut. Mimo iż jeszcze mało popularne w naszym kraju, mają duży potencjał. Na kryptowalutach można z powodzeniem zarabiać, począwszy od darmowych kraników, gdzie można otrzymywać satoshi, czyli ułamkowe kwoty Bitcoina lub ułamkowe kwoty innych kryptowalut.
Na osoby które mają środki i są w stanie zainwestować, czeka giełda kryptowalut. Na różnicy kursów kupna i sprzedaży można dobrze zarobić, ale potrzebna jest tu wiedza o działaniu giełdy.
Temat zarabiania w domu nie wyczerpuje się na tym. Możliwości i pomysłów jest mnóstwo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożyczki internetowe
Następny artykułStudia BHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here