Na co zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę na raty?

Szybkie i nieformalne pożyczki, czyli popularne chwilówki, to obecnie bardzo znany sposób na załatanie dziury w budżecie domowym. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej takich firm, tym coraz ciężej wybrać spośród nich tą wartą. Niezależnie, czy kredyt zaciągany jest przez Internet, czy stacjonarnie, należy skupić się na kilku istotnych aspektach, które zadecydują o tym, czy pożyczka będzie bezpieczna i opłacalna.

Co jest najważniejsze w przypadku kredytu na raty?

Najważniejszym aspektem jest szczegółowe zapoznanie się z ofertami kilku banków i portali pożyczkowych. Po przeanalizowaniu ofert będzie możliwe wybranie najlepszej. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę w swoim banku, często możesz liczyć na lepszą ofertę dla stałego klienta. Obecnie wiele banków oferuje kredyt na raty online. Podobnie jest z serwisami pożyczkowymi, takimi jak kokos.pl. Taka opcja pozwala na pożyczenie pieniędzy i zapoznanie się ze szczegółami oferty w swoim domu.

Ważną kwestią w wyborze kredytu na raty jest także kwota, jaką chcemy pożyczyć. Różne banki oferują różne dostępne kwoty. Takie oferty sięgają od 500 zł do nawet 120 000 zł. Wszystko to zależy od naszej zdolności kredytowej oraz osobistych potrzeb. Ważne, by nie zaciągać pożyczki na kwotę większą niż ta, która jest nam niezbędna.

Najistotniejszą kwestią, która interesuje klientów to koszty kredytu. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom, gdyż nie istnieją takie, które nie zawierają prowizji, zmienia się tylko jej wysokość. Prowizja może być zawierana w kredycie w różny sposób. Istnieją banki, które odliczają ją od kwoty pożyczki. Dla przykładu, zamiast 1000 zł, na konto zostanie przelane 9500 zł. Prowizja może być także wliczona w raty kredytu, tak jak w przypadku pożyczki na kokos.pl. Na konto zostanie przelane 1000 zł, ale rata za każdym razem będzie powiększona o kwotę prowizji.

Najważniejsze jest, aby zawsze dokładnie sprawdzać to, co jest zapisane w umowie. Bardzo często zdarza się, że znajdują się w nich ukryte zapisy, które zobowiązują klienta do spłaty w innych warunkach. Szczegółowe zapoznanie się z umową pozwoli uchronić cię od niezaplanowanych kosztów i niechcianych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here