Kredyt na samochód

Musisz wiedzieć, że już co drugi Polak spłaca zobowiązanie kredytowe. Okazuje się, że chociaż polskie społeczeństwo wciąż się wzbogaca, to jednocześnie rosną nasze potrzeby, Cieszy fakt, że coraz rozsądniej korzystamy z finansowego wsparcia i regulujemy należności w terminie. Jednym w najczęściej wymienianych celów korzystania z bankowych ofert jest zakup auta. Czy wiesz, że średnia wartość samochodów, jakie poruszają się po polskich drogach, to 33 tysiące złotych? Tylko nieliczni mają oszczędności o tej wysokości. Czy kredyt na samochód może być dobrą opcją? Jak najbardziej tak, poznaj szczegóły.

Co to jest kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy to zobowiązanie bankowe. Jest to kredyt celowy, a więc oferta proponowana na preferencyjnych warunkach. Przyszły kredytobiorca może liczyć na niższe oprocentowanie, brak prowizji za udzielenie zobowiązania, a nawet dodatkowe bonusy, ponieważ instytucja bankowa zyskuje zabezpieczenie w postaci samochodu. W razie niewypłacalności pojazd zawsze można sprzedać, aby uzyskać środki na spłatę zadłużenia.

Kto może dostać kredyt samochodowy?

Co ciekawe, samochód na raty może wziąć zarówno osoba prywatna, jak i firma. Sam pojazd mechaniczny może być nowy lub używany, a sprzedającym może być dealer, komis lub prywatny właściciel.

Co istotne, od kredytobiorcy wymaga się odpowiedniej zdolności kredytowej. Żaden bank nie udzieli finansowego wsparcia, jeśli nie ma pewności w zakresie wypłacalności i wiarygodności swojego klienta.

Z reguły brana jest pod uwagę wysokość miesięcznych dochodów, analizowane są wpływy na konto i generowany raport BIK. Dzięki niemu bank ma okazję poznać historię kredytową wnioskującego o kredyt na auto. Jeśli ten posiada długi, raczej nie ma szans na współpracę z instytucją bankową.

Kredyt samochodowy przez internet

Dzisiaj Polacy chętnie korzystają z innowacyjnych technologii, dlatego też wymagają rozwoju bankowości mobilnej. Wiele banków już teraz odpowiada na żądania przyszłym klientów, oferując kredyt samochodowy online. Co daje taka opcja? Przede wszystkim środki na samochód udaje się uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu. Wnioskowanie za pośrednictwem internetu skraca też czas na wydawanie decyzji kredytowej, ponieważ zmniejszają się konieczne formalności.

Kredyt na auto – najważniejsze zalety

Polacy mogą korzystać z różnych źródeł finansowego wsparcia w celu nabycia auta. Należy jednak mieć na uwadze, że tylko kredyt samochodowy zaciągnięty w banku daje możliwość, aby kredytobiorca był jedynym właścicielem pojazdu i mógł nim dowolnie dysponować. Warto przytoczyć tutaj porównanie takiego zobowiązania z leasingiem. W przypadku leasingu leasingobiorca jedynie użycza samochód, a może go wykupić po spłacie ostatniej raty.

Co jeszcze warto uwzględnić? Atutem jest na pewno to, że raty kredytu samochodowego udaje się wrzucać w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu opłaty rozliczeniowe względem Urzędu Skarbowego są niższe.

Nie ma też wątpliwości, że kredyt na auto jest dzisiaj w pełni elastyczny, więc klient może dobierać je na miarę własnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here