Jak skutecznie zwiększyć swoje dochody?

O zwiększeniu własnych dochodów marzy najprawdopodobniej każdy człowiek. Wszyscy chcą przecież wieść życie na wysokim i godnym poziomie, którego nie da się osiągnąć bez dużych pieniędzy. Potrzebne są one do normalnego codziennego funkcjonowania, a już na pewno do życia w luksusach. Temat związany z zarabianiem przewija się zatem na licznych wirtualnych forach i internetowych stronach, a nieraz jest również motywem przewodnim dyskusji przeprowadzanych w gronie znajomych czy rodziny. Wszyscy chcą poznać ten jeden idealny sposób na zarobek i tak go wykorzystać, by w przeciągu zaledwie paru lat doczekać się swojego pierwszego miliona na koncie. Oczywiście o takich pieniądzach większość osób może tylko pomarzyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej postarać się je uzyskać. Zazwyczaj kiepskie zarobki wynikają bowiem z przyzwyczajenia się do konkretnego stylu życia – człowiekowi nie chce się już męczyć i kombinować, aby zarobić więcej. A niestety bez pracy nie ma kołaczy. Nikt nikomu nie da jednego doskonałego pomysłu na biznes – trzeba na niego wpaść samodzielnie, a później dobrze wykorzystać.

Pierwszym sposobem na dorobienie sobie do domowego budżetu będzie znalezienie pracy dodatkowej. Niby przeciętnemu człowiekowi wydaje się, że nie ma on już na nią czasu, ale jednak gdyby tak podliczył wszystkie godziny przeznaczane na kompletnie nicnierobienie, doliczyłby się przynajmniej jednego pełnego dnia roboczego. Bo czym zajmuje się przemęczona osoba, która wraca bez energii do swojego domu po pracy? Najczęściej od razu zasiada przed telewizorem i potrafi spędzić przy ekranie kilka godzin z rzędu. O ile jeszcze oglądałaby w tym czasie wartościowe programy edukacyjne lub przynajmniej normalne filmy, mogłaby z tej rozrywki coś wyciągnąć, ale w polskim społeczeństwie największą popularność zyskały ostatnio seriale paradokumentalne, w których trudno szukać jakichkolwiek wartości. Lepiej więc nie tracić na nich cennego czasu, a zamiast tego zająć się czymś produktywnym – jakąkolwiek pracą dorywczą. Można ją wykonywać po godzinach lub nawet podczas weekendów. Człowiek, który naprawdę chce się dorobić, zrobi wszystko i będzie w stanie nawet totalnie zrezygnować z odpoczynku czy własnych pasji, byleby tylko swój cel osiągnąć. A pracy dorywczej nie trzeba kontynuować w nieskończoność. Można się jej podjąć wyłącznie na okres paru tygodni czy miesięcy, aby np. pozyskać pieniądze na wakacje lub nowy samochód, a po dokonanym wydatku od razu z niej zrezygnować.

Dobry sposób na zarobek to po prostu… nauka oszczędzania! Nietrudno bowiem pozbyć się nawet kilku tysięcy złotych w przeciągu zaledwie paru godzin. Wystarczy zainwestować w parę markowych (nawiasem mówiąc – zupełnie niepotrzebnych) ubrań, zdecydować się na ulepszenie swojego starego samochodu bądź sięgnąć po najpopularniejszy i najmodniejszy ostatnio model telefonu. Konsumpcjonizm opanował dosłownie cały świat i to przez niego ludziom ciągle wydaje się, że mają oni zbyt mało i muszą cały czas pozyskiwać nowe produkty. A nikt nie musi godzić się na prowadzenie takiego trybu życia. Zamiast kombinować nad tym, jak by tu zarobić dodatkową gotówkę, lepiej najpierw nauczyć się oszczędzać. Wystarczy spojrzeć na ludzi najbogatszych, aby przekonać się, że niektórzy z nich wcale nie pławią się w luksusach, ponieważ wolą inwestować, by czerpać z tego długofalowe korzyści. Sam Steve Jobs, czyli współzałożyciel jednej z najsłynniejszych marek technologicznych, każdego dnia zakłada na siebie dokładnie ten sam zestaw ubrań – zwykłe adidasy, dżinsy i czarną koszulkę. Nie tylko nie musi się nad nim zastanawiać, ale też nie musi inwestować w kolejne drogie ciuchy. Nauka zarządzania domowym budżetem może trochę potrwać, ale każdy, kto chce dużo zarabiać, powinien przez nią przejść.

Oszczędzanie to jednak nie wszystko. Ktoś, kto zarabia poniżej średniej krajowej, czyli otrzymuje co miesiąc minimalną w Polsce pensję, nie jest w stanie za nią nawet się utrzymać, a co tu dopiero mówić o pławieniu się w luksusach. Czasem warto więc rozważyć możliwość zmiany swojej pracy. Jeśli w tej aktualnej nie zarabia się satysfakcjonujących i odpowiednio dużych pieniędzy, trzeba ją po prostu zmienić. Oczywiście wymaga to pewnego poświecenia i sporej odwagi, jednakże w każdym momencie można się na nie wysilić i zrobić krok w przód, zyskując realną szansę na podwyższenie swoich dochodów. Osoby, które zakończyły swoją edukację na technikum bądź nawet szkole ogólnokształcącej, rzadko kiedy zarabiają w swoim dorosłym życiu jakieś specjalnie duże pieniądze. Warto więc pomyśleć o kontynuowaniu swojej edukacji. W dzisiejszych czasach wyższe wykształcenie ma ogromną wartość i choć osoby po studiach też miewają problemy ze znalezieniem dobrej pracy, te, które w ogóle ich nie ukończyły, zazwyczaj kompletnie nie radzą sobie na rynku zawodowym. Pierwszą rzeczą, na jaką pracodawcy zwracają uwagę przy zatrudnianiu nowych osób, jest oczywiście wykształcenie. Po prostu trzeba je mieć, by znaleźć ten najlepszy sposób na zarobek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here