dentysta

O tym ile zarabia asystentka stomatologiczna, będzie decydowała głównie miejsce pracy. Prawdą jest to, że zdecydowanie więcej zarobi asystentka w klinice prywatnej oraz w prywatnym gabinecie dentystycznym. Do jeszcze innych kwestii będzie należało otworzenie własnego salonu dentystycznego oraz wynajmowanie go lekarzom. Być może jest to pomysł na biznes właśnie dla Ciebie. Asystentka stomatologiczna jest w pewnym sensie menadżerem gabinetu. Jak wyglądają jej zarobki? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zarobki-asystentki-stomatologicznej/

Zarobki asystentki stomatologicznej w Polsce

Nie da się dokładnie określić ile zarabia asystentka stomatologiczna w kraju. Zarobki będą zaczynały się od minimalnej krajowej oraz będą rosły. Asystentka stomatologiczna z większym wykształceniem w prywatnej klinice może zarobić kwotę wynoszącą nawet 5000 zł na miesiąc. Mediana zarobków w 2019 roku wyniosła 2680 zł brutto. 25% asystentek stomatologicznych zarabia więcej, niż 3180 zł brutto na miesiąc. Jeżeli chcemy, aby nasza praca była lepiej płatna, to zdecydowanie powinniśmy szukać jej w klinikach prywatnych w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. Najwięcej bowiem zarabiają asystentki stomatologiczne z województwa mazowieckiego.

Zarobki asystentki stomatologicznej za granicą

Jeżeli potrafimy porozumieć się w języku obcym i bariera językowa nie jest nam straszna, to możemy szukać zatrudnienia jako asystentka stomatologiczna za granicą. Tam otrzymamy o wiele lepsze warunki pracy, niż w Polsce. Dodatkowo możemy liczyć na większe wynagrodzenie. Za granicą możemy zaobserwować również lepsze podejście do pracownika. Jednak w krajach takich jak Francja czy Niemcy pacjenci z reguły są bardzo wymagający. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z takimi okolicznościami. Bardzo ciężko jest wyrobić sobie odpowiednią renomę, będąc mieszkańcem innego kraju. Jednak zarobki mogą nas do tego bardzo przekonywać. Pensja asystentki znajdującej się na niższym szczeblu zaczyna się od kwoty 1600 € na miesiąc. Jeżeli jednak posiadamy dużo wyższe doświadczenie jesteśmy w stanie zarobić naprawdę sporo pieniędzy. Przykładowo zarobki asystentki stomatologicznej w Niemczech mogą wynieść od 8 do nawet 12 € za godzinę. 

Zobacz też: http://www.bazanciarnia.pl/praca-jako-asystentka-stomatologiczna-za-granica/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here