Jak zarabiać przez internet?

Często zadajemy sobie pytanie jak zarobić pieniądze przez internet za darmo Rozważając rozpoczęcie jakiejkolwiek działalności w celu zarobienia większej, lub mniejszej sumy pieniędzy trzeba liczyć się z tym, że wbrew pozorom praca przez internet, mimo wielu udogodnień, nie jest pracą najłatwiejszą. Warto także wspomnieć, że działania typu: udział w internetowych ankietach, czy wypełnianie innych tego typu formularzy nie jest sposobem na zdobycie jakiegoś majątku, gdyż najczęściej są to naciągane sposoby na zdobycie darmowych opinii na dany temat. Myśląc nad zarabianiem za pośrednictwem internetu należy mieć konkretny cel. Dużo łatwiej jest znaleźć sposób na uzyskanie niewielkich pokładów finansowych, jednak często, decydując się na pracę w sieci liczymy na konkretne pieniądze. Czy jest to w ogóle możliwe? W tym artykule postaram się udzielić odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Zanim jednak do niego przejdę opiszę poszczególne sposoby na zarabianie, być może mniej pokaźnych sum. We wstępie chciałbym także zaznaczyć, że nie należy traktować prac internetowych jako łatwych, prostych i przyjemnych, gdyż jest to nieprawda.

Pierwszym dość popularnym sposobem na uzyskanie pieniędzy jest tak zwany copywrighting. Na rozpoczęcie odpowiem na najważniejsze pytanie: ile na takiej pracy można zarobić? Stosunkowo dużo. Wszystko zależy
od naszych chęci i poświęconego czasu. W zasadzie to na czym copywrighting polega? Copywrighting to inaczej pisanie tekstów
na zlecenie. Teksty te mogą być, w zależności od naszych preferencji
i możliwości, specjalistyczne bądź preclowe. Dla jasności teksty preclowe to pisma niewymagające specjalistycznej wiedzy. W większości każdy może zająć się takowymi. W copywrightingu wymagane są jedynie umiejętności pisania, merytoryki, ortografii i interpunkcji. Zarobki na pisaniu są różne, ale miesięcznie można zarobić nawet do 400zł. Przed rozpoczęciem takowej działalności warto sprawdzić swoje możliwości
i obrać sobie przykładowy temat i napisać na jego temat jak najwięcej, jak najbardziej wyczerpując go. Ta cecha jest w tej branży najbardziej ceniona
i najbardziej przydatna. Trzeba także nauczyć się szukać informacje
na tematy, o których zbyt dużego pojęcia nie mamy. Jeden tekst
o standardzie pięciu tysięcy znaków jest warty około 8 zł. Czas na jego zrealizowanie to średnio około jednej godziny. Zakładając konto na portalach na których możemy pisać nie płacimy za wstawianie swoich tekstów. Płatne jest jedynie zlecanie, a przecież my nie chcemy zlecać takich tekstów, tylko je realizować.

Jeśli chodzi o zarabianie większych sum pieniędzy to w brew pozorom
na copywrightingu też można się dorobić. Do tego jednak trzeba mieć już pewną wiedzę na dany temat. Wtedy polecamy się na pisanie tekstów specjalistycznych w danym temacie. Przykładowo wybieramy, że chcemy pisać teksty o tematyce medycyna i zdrowie. Pismo, o które możemy zostać poproszeni, to na przykład: ,,Zawał dolnej komory serca”.
Do napisania takiego artkułu niezbędne jest pojęcie na ten temat. Ponownie za wykonywanie takich zleceń, jak w przypadku precli, niewymagana jest od nas żadna zaliczka.

Kolejnym sposobem, o którym warto wspomnieć, jest nagrywanie filmów na znanym portalu: Youtube. Może nie da się na nim zarobić kokosów, jak wiele razy można to usłyszeć od wszelkiej sławy youtuberów, jednak pieniądze przynieść mogą nam współprace z różnymi firmami. To jest sekret wielu youtuberów, którzy na youtubie zarabiają niewiele, jednak są w stanie z niego wyżyć. Ponownie nie jest to płatna funkcja.

Kolejnym sposobem jest zakładanie sklepów internetowych bądź sprzedaż poszczególnych przedmiotów. Jeśli chodzi o zaliczki zależne jest to od portalu, na którym sprzedajemy. Są zarówno płatne (nie są
to kolosalne kwoty, często około jednej złotówki), jak i bezpłatne portale. Do najpopularniejszych oczywiście należy Allegro bądź Olx. Można także za darmo ogłaszać swoje propozycje na facebooku bądź instagramie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to dobry sposób dla osób chcących osiągać stałe dochody ze sprzedaży. Wartościowszym sposobem na sprzedaż jest realne zakładanie przedsiębiorstw.

Ostatnim sposobem na zyskanie pewnej puli pieniędzy jest szukanie ogłoszeń dotyczących zakładania stron internetowych dla osób prywatnych. I tu po raz kolejny przydatne jest doświadczenie w danym temacie zakładania stron. Minimum wiedzy jest umiejętność pracowania w programie HTML. Jednak dzisiejsi klienci oczekują czegoś więcej i bardziej rozbudowanych stron niż prowizorycznych html-owskich produkcji. Na tej pracy można niestety zarobić niewiele bo około 100zł miesięcznie.

Na zakończenie chciałbym znowu podkreślić, że praca internetowa, wbrew powszechnej opinii, nie jest pracą łatwą i przyjemną, bo niejednokrotnie wymaga większego poświęcenia niż prace realne. Warto więc przed rozpoczęciem takowej działalności rozważyć wszystkie zalet takie jak praca kiedy chcę i gdzie chcę oraz wady takie jak niskie stawki i czasochłonność. Mimo tego nalegam, aby spróbować, bo prace tego typu można traktować jak prace dorywcze i ich ogromnym plusem jest to, że część z nich mogą wykonywać osoby niepełnoletnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here